Jakie kafelki wybrać na taras?

Taras jest miejscem szczególnym w każdym domu. Często używany w czasie lata, gdzie skupia całe życie towarzyskie rodziny, a w zimie praktycznie zapomniany, często pokryty grubą warstwą śniegu.
Takie szerokie rozgraniczenie używalności, a także środowiska, w którym taras istnieje, powoduje, że wybranie odpowiedniego rodzaju płytek ceramicznych pokrywających podłogę tarasu jest jednym z najtrudniejszych zadań w trakcie dobierania materiałów budowlanych podczas budowy lub remontu domu.

Co jest ważne w płytkach tarasowych?

Taras jest miejscem, które musi mierzyć się zarówno z ogromnym nasłonecznieniem, jak i wysokimi temperaturami, a także z wysokim mrozem, opadami deszczu, śniegiem i lodem. Powoduje to, że zwykłe płytki ceramiczne takie jak glazura i terakota nie mogą być na nim użyte, ponieważ bardzo szybko doznałyby one zniszczenia.
Płytka tarasowa musi być niezwykle wytrzymała w wielu zakresach, temperatury, wilgoci itd.

Co zatem wybrać?

Płytki podłogowe na taras jak wiadomo, muszą być niezwykle wytrzymałe. A jeśli chodzi o płytki ceramiczne, to tylko jeden ich rodzaj spełnia takie wymagania i jest to oczywiście gres.
Bardzo ważne jednak w wyborze gresu jest to, aby pamiętać o tym, żeby wybrać jego wersję zewnętrzną. Chodzi tu głównie o fakt, aby była ona wyposażona w powłokę przeciw poślizgową, ponieważ na tarasie, czyli przestrzeni odkrytej, bardzo łatwo jest o wilgoć na powierzchni płytki, która może powodować, że stanie się ona bardzo śliska, a co za tym idzie, niezwykle niebezpieczna.

Comments are closed.

 • Objawy pojedynczego kamienia nerkowego

  50 lat ago
  Pojedynczego kamienia w nerce objawy mogą nieco różnić się od objawów bardziej zaawansowanej kamicy nerkowej. Jednak nie oznacza to wcale, że osoba posiadająca jedynie jeden kamień w nerce będzie mniej męczyła się od osoby, która posiada w jednej nerce dwa kamienie. Tego rodzaju kamicy nerkowej objawy mogą być jednak nieco łagodniejsze z tego względu,…
 • Urządzenia

  50 lat ago
  Bez urządzeń gospodarstwa domowego oraz innych innowacyjnych technologii nie będziemy mogli korzystać z naszego wnętrza. Taka jest bezpośrednia zasada, do której musimy się dostosować. W przeciwnym razie nie skorzystamy z takich opcji i nie będziemy mogli dobrze identyfikować się z naszym wnętrzem. Tego przecież nie chcemy, dlatego nie będziemy ingerowali w takie sprawy oraz…
 • Otwórz własną firmę budowlaną, i przekonaj się czy rzeczywiście jest tak jak wiele osób mówi

  50 lat ago
  Jeśli czujesz się na siłach, oraz posiadasz odpowiednie predyspozycje do tego, by otworzyć firmę budowlaną lub działającą blisko tej branży, i realizującą na niej zlecenia to powinieneś to zrobić. Powodów jest bardzo wiele, jednym z nich jest na pewno fakt, ze w tej branży pracy nigdy nie brakuje choć oczywiście nie wszystkim udaje się…