Jakie kafelki wybrać na taras?

Taras jest miejscem szczególnym w każdym domu. Często używany w czasie lata, gdzie skupia całe życie towarzyskie rodziny, a w zimie praktycznie zapomniany, często pokryty grubą warstwą śniegu.
Takie szerokie rozgraniczenie używalności, a także środowiska, w którym taras istnieje, powoduje, że wybranie odpowiedniego rodzaju płytek ceramicznych pokrywających podłogę tarasu jest jednym z najtrudniejszych zadań w trakcie dobierania materiałów budowlanych podczas budowy lub remontu domu.

Co jest ważne w płytkach tarasowych?

Taras jest miejscem, które musi mierzyć się zarówno z ogromnym nasłonecznieniem, jak i wysokimi temperaturami, a także z wysokim mrozem, opadami deszczu, śniegiem i lodem. Powoduje to, że zwykłe płytki ceramiczne takie jak glazura i terakota nie mogą być na nim użyte, ponieważ bardzo szybko doznałyby one zniszczenia.
Płytka tarasowa musi być niezwykle wytrzymała w wielu zakresach, temperatury, wilgoci itd.

Co zatem wybrać?

Płytki podłogowe na taras jak wiadomo, muszą być niezwykle wytrzymałe. A jeśli chodzi o płytki ceramiczne, to tylko jeden ich rodzaj spełnia takie wymagania i jest to oczywiście gres.
Bardzo ważne jednak w wyborze gresu jest to, aby pamiętać o tym, żeby wybrać jego wersję zewnętrzną. Chodzi tu głównie o fakt, aby była ona wyposażona w powłokę przeciw poślizgową, ponieważ na tarasie, czyli przestrzeni odkrytej, bardzo łatwo jest o wilgoć na powierzchni płytki, która może powodować, że stanie się ona bardzo śliska, a co za tym idzie, niezwykle niebezpieczna.

Comments are closed.

 • Kuchenne

  50 lat ago
  Meble kuchenne to grupa, która przedstawia nam wszelkie meble dotyczące przede wszystkim naszej kuchni. Sama nazwa może nam to potwierdzić. Wnętrza tego typu muszą być funkcjonalne. Dlatego meble kuchenne składają się bardzo często z szafek oraz innych takich dogodnych ułatwień które mogą nadawać dla danej kuchni swoisty styl i charakter. Dzięki takim zagadnieniom bez…
 • Płytki podłogowe- czy to już nie jest nudne?

  50 lat ago
  Od dawna większość wnętrz wykładana była płytkami podłogowymi. Nasuwa się więc pytanie, czy w nowoczesnym pomieszczeniu płytki podłogowe nie są już przeżytkiem. Nic bardziej mylnego. Aktualne sposoby wykończenia i wytworzenia sprawiają, że płytki coraz bardziej przypominają naturalne materiały, dzięki czemu niektórych momentach nie jesteśmy w stanie rozpoznać, czy to jest płytka czy to jest…
 • Bogata oferta płytek włoskich z Poznania

  50 lat ago
  Wiele osób zastanawia się nad tym w jakim miejscu można znaleźć najbardziej bogatą ofertę płytek włoskich z Poznania. Warto zauważyć, że tego rodzaju płytki znajdować można w sklepach zajmujących się ich sprzedażą oraz w dużych salonach, a także na różnych stronach internetowych. Zwłaszcza korzystanie ze stron internetowych pozwala na znajdowanie wielu płytek włoskich o…