Czy pożyczanie pieniędzy, na inwestycje budowlane ma jakikolwiek sens, oraz uzasadniony cel?

Pożyczajmy jeszcze więcej pieniędzy na budowę dróg oraz samej infrastruktury czy na inne inwestycje w branży budowlanej, choć oczywiście politycy tłumaczą się koniecznością rozwijania w ten sposób gospodarki naszego kraju. Zapewne nie zdają sobie sprawy, iż wedle niektórych ekspertów znających bardzo dobrze rynek budowlany od podstaw, budowanie jednego kilometra drogi szybkiego ruchu, wiąże się z kosztem o 7 milionów większym niż u naszych zachodnich sąsiadów. Jak to zatem jest, iż wszystkie inwestycje a nawet nieruchomości przy naszym standardzie życia, cenach oraz kosztach egzystencji czy funkcjonowania samego rynku są takie wysokie? Oczywiście tutaj pamiętajmy, iż większość kredytów jest na bardzo wysokie oprocentowanie a dotacje muszą być w jakimś stopniu rozliczone o czym już niejednokrotnie przypomniała nam Bruksela. Czy rzeczywiście zatem branża budowlana to jeden wielki szwindel, gdzie istnieje zasada dawania łapówek w celu przejęcia zlecenia, czy nawet zaopatrzenia w odpowiednie materiały budowlane. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że od wielu lat mówi się o konieczności prześwietlania większości inwestycji w infrastrukturę drogową, zwłaszcza te gdzie ogromne pieniądze wykłada de facto nasze państwo, co za tym idzie kończy się to upadkiem firm które działały jako podwykonawca. Wielu przedsiębiorców budowlanych przyznaje, że gwoździem do przysłowiowej trumny były działania prowadzone przed Euro 2012, wtedy wszyscy uczciwi dostali kość, niektórzy nie są jeszcze rozliczeni a przecież realizowali zadania które inwestował skarb państwa, to dopiero paradoks.

Comments are closed.

 • Kupowanie domowych koców

  50 lat ago
  W sprzedaży dostępne są różnego rodzaju koce i narzuty. Trzeba przyznać, że narzuty są bardziej nowoczesne i stylowe. Mogą być one wykorzystywane do przykrywania różnego rodzaju domowych mebli. Natomiast koce wykorzystywane są w bardziej swobodny sposób. Podczas bardziej chłodnych dni można ich używać do przykrywania się podczas popołudniowej drzemki.
 • Wszystko co nowe, potrzebuje remontu

  50 lat ago
  W przeciągu ostatnich lat, wiele inwestycji budowlanych pozwoliło wierzyć nam, że kryzys uda się jakoś przezwyciężyć, co ciekawe powstawały one szybko, i miały służyć na wiele lat. Teraz okazuje się, że drogi jak i niejeden stadion wybudowane za pieniądze podatników, będą w najbliższych latach potrzebowały remontu ewentualnie wprowadzenia pewnych korekt. Kto więc ponosi za…
 • Projekt kuchni połączonej z salonem

  50 lat ago
  Aranżacja kuchni, która połączona jest z salonem, to nie lada wyzwanie dla osoby urządzającej oba pomieszczenia. Powinny one pasować do siebie stylistycznie, a jednocześnie charakteryzować się funkcjonalnością i estetyką. Pamiętajmy, że salon to najbardziej reprezentacyjne pomieszczenie w domu. Połączona z nim kuchni również powinna wyglądać elegancko.